Opis delovnega mesta:

V hitro rastočem podjetju Solvera Lynx d.o.o. iščemo nadarjenega/o in zagnanega/o Java razvijalca/ko za redno zaposlitev za polni delovni čas ter možnostjo zaposlitve za nedoločen čas.

Naše stranke so veliki porabniki energije (industrija, bolnišnice, železnice, idr.), ki jih v realnem času analiziramo z našo programsko opremo GemaLogic. Na podlagi rezultatov zagotavljamo učinkovite rešitve za podporo strankam z rešitvami upravljanja z energijo s podporo elektrifikaciji, digitalizaciji in dekarbonizaciji.

Kaj pričakujemo:

  • izkušeno osebo na področju oblikovanja in razvoja Java aplikacij z uporabo različnih tehnologij (Java 8, Java EE, WildFly)
  • dobro poznavanje Java programskega jezika, objektno usmerjenega programiranja in sistemov upravljanja podatkovnih baz DBMS
  • dobro znanje na področju dela s podatkovnimi bazami, SQL (MS SQL, Oracle) in NoSQL (InfluxDB)
  • zaželeno poznavanje oblačnih tehnologij in uporabe t.i. “micro-servisov”
  • izkušnje na področju razvoja aplikacijskih vmesnikov na osnovi Web Services (REST, SOAP) in JMS
  • izkušnje na področju procesiranja podatkov (Apache Kafka)
  • logično, analitično razmišljanje, strukturirano in ciljno usmerjen pristop, odličen na področju reševanja zahtevnih nalog
  • pozitiven, proaktiven in strasten odnos do dela in ekipe
  • redno viharjenje možganov s sodelavci in sprejemanje težkih tehničnih odločitev
  • delo v okolju Linux
  • uporaba naslednjih orodij: Jira (Ticketing), Bitbucket (Code Hosting), Git (Version control), Bamboo (Integration), Gradle and FlyWay (Build)
  • vestno izvajanje code review-ov

Bonus:

  • izkušnje iz področja energetike (upravljanje z energijo, trg prožnosti, e-mobilnost, oskrba in dobava energentov idr.)
  • izkušnje z DevOps (CI / CD, docker)
  • izkušnje s pisanjem unit in integracijskih testov
  • ceniš in prakticiraš funkcijsko programiranje

Kaj ponujamo:

  • možnost pridobitve širokega znanja iz področja energetike (električna energija, zemeljski plin, toplota, tehnični plini, voda in drugi energenti) in oskrbe ter dobave energentov
  • možnost pridobitve širokega znanja iz področja upravljanja z energijo, trga prožnosti, e-mobilnosti, virtualnih elektrarn, idr.
  • konkurenčno plačilo in nadomestilo, s polnim zdravstvenim zavarovanjem in plačanim dopustom
  • ustvarjalno okolje, svoboda razmišljanja in raziskovanja ter napredovanje novih idej in misli
  • odlične sodelavce in odnose v ekipi ter urejeno delovno okolje
  • redna tedenska izobraževanja in predavanja znotraj ekipe (vsak petek)
  • delo s slovenskimi in mednarodnimi strankami (Petrol, SIJ, Istrabenz plini, Eles, SŽ, Plinovodi, Adriaplin, Plinarna Maribor, Knorr Bremse, EnergieEffizienz, Microelettrica, Končar KET…)
  • transparentno vodenje podjetja, kjer lahko vsak pripomore k odločitvam in naši nadaljnji skupni poti

Kontakt: Pošlji CV na jobs@solvera-lynx.com ali se oglasi v naših prostorih v Stegnah (2. nadstropje, Stegne 23a, 1000 Ljubljana).