Opis delovnega mesta:

Vabimo študente/ke fakultete za računalništvo, elektrotehniko, matematiko, fiziko ali druge tehnične smeri  (spol: moški/ženska), da se pridružijo naši razvojni skupini. Ne iščemo zvezdnikov, cenimo tudi skromne začetnike, ki uživajo v učenju svojih sodelavcev.

Naše stranke so veliki porabniki energije (industrija, bolnišnice, železnice, idr.), ki jih v realnem času analiziramo z našo programsko opremo GemaLogic. Na podlagi rezultatov zagotavljamo učinkovite rešitve za podporo strankam z rešitvami upravljanja z energijo s podporo elektrifikaciji, digitalizaciji in dekarbonizaciji.

Vaše aktivnosti bodo vključevale:

  • sodelovanje pri razvoju algoritmov za obdelavo velike količine podatkov
  • sodelovanje pri razvoju Java aplikacij z uporabo različnih tehnologij (Java 8, Java EE, WildFly, DBMS)
  • sodelovanje pri uporabi baz podatkov SQL (MS SQL, Oracle) in NoSQL (InfluxDB)
  • sodelovanje pri uporabi oblačnih tehnologij in uporabi t.i. “mikroservisi”
  • sodelovanje pri razvoju spletnih storitev (REST, SOAP) in aplikacijskih vmesnikov JMS
  • sodelovanje pri razvoju obdelave podatkov (Apache Kafka)
  • seznanitev z naslednjih orodij: Jira (Ticketing), Bitbucket (Code Hosting), Git (Version control)

Pričakujemo:

  • strast do razvoja kakovostne programske opreme
  • osnovno poznavanje čim več izmed zgoraj navedenih tehnologij
  • željo po učenju in delu v ekipi
  • “scout” pravilo: “vedno pustite kodo čistejšo, kot ste jo našli”

Kaj ponujamo:

  • priložnost za pridobitev širokega znanja o razvoju aplikacij in uporabi sodobnih tehnologij
  • možnost pridobitve širokega znanja iz področja energetike (električna energija, zemeljski plin, toplota, tehnični plini, voda in drugi energenti) in oskrbe ter dobave energentov
  • možnost pridobitve širokega znanja iz področja upravljanja z energijo, trga prožnosti, e-mobilnosti, virtualnih elektrarn, idr.
  • visoko urno postavko
  • ustvarjalno okolje, svoboda razmišljanja in raziskovanja ter napredovanje novih idej in misli
  • odlične sodelavce in odnose v ekipi ter urejeno delovno okolje
  • pisarne v novi poslovni stavbi in prilagodljiv delavni čas
  • kasnejša možnost zaposlitve za polni delovni čas
  • visoko zmogljiv računalnik z zasloni 2 x 24″
  • dnevno: kava, sveže sadje, prigrizki idr.
  • “teambuilding” dejavnosti: na primer vožnja Tesle, simulator prostega pada, pikniki,
  • mesečni t.i. Solvera Talks v kavarni Čuk, kjer se pogovarjamo o različnih aktualnih temah z brezplačno kavo in rogljički idr.

Kontakt: Pošlji CV na jobs@solvera-lynx.com ali se oglasi v naših prostorih v Stegnah (2. nadstropje, Stegne 23a, 1000 Ljubljana).