Opis delovnega mesta:

V podjetju Solvera Lynx d.o.o. iščemo t.i. “Site Reliability” inženirja/ko za redno zaposlitev za polni delovni čas ter možnostjo zaposlitve za nedoločen čas.

Naše stranke so veliki porabniki energije (industrija, bolnišnice, železnice, idr.), katerim programska rešitev GemaLogic, ki je plod razvoja družbe Solvera Lynx, pripomore k analiziranju podatkov in učinkovitemu upravljanju z energijo. Na podlagi rezultatov zagotavljamo rešitve za podporo strankam z rešitvami upravljanja z energijo s podporo elektrifikaciji, digitalizaciji in dekarbonizaciji.

Kaj pričakujemo:

  • višje ali visokošolska izobrazba – elektrotehnika – avtomatizacija, energetika, mehatronika ali smer računalništvo ali informatika
  • izkušeno osebo na področju upravljanja Java aplikacij
  • izkušnje na področju dela s t.i. Load Balancing orodji (Nginx ali podobni)
  • izkušnje na področju dela z informacijskimi tehnologijami in dela z mrežnimi usmerjevalniki, požarnimi zidovi, vzpostavljanju varnih povezav, RADIOUS strežniki ter drugimi mrežnimi nastavitvami
  • dobro znanje na področju dela s podatkovnimi bazami, SQL (MS SQL, Oracle) in NoSQL (InfluxDB)
  • dobro znanje na področju dela s t.i. SNMP sistemi za spremljanje delovanja informacijskih sistemov in programskih rešitev
  • dobro znanje na področju upravljanja aplikacijskih vmesnikov na osnovi Web Services (REST, SOAP) in JMS
  • zaželeno poznavanje oblačnih tehnologij (Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud)  in uporabe t.i. “micro-servisov”
  • nameščanje, konfiguracija in posodabljanje informacijskih sistemov, programskih rešitev družbe Solvera Lynx in programskih rešitev tretjih ponudnikov (Linux OS, Windows Server OS ali Docker okolje oziroma s pisanjem ali uporabo Bitbucket Pipelines CI/CD in CLI script)
  • skrb za zagotavljanje razvojnih okolij v oddelku za razvoj programskih rešitev
  • skrb za zagotavljanje sistemov za izdelavo verzij, nameščanje in posodabljanje programske kode
  • nameščanje, konfiguracija in posodabljanje podatkovnih baz
  • nameščanje, konfiguracija in posodabljanje virtualnih okolij
  • razvoj avtomatskih orodij za funkcionalno preverjanje skladnosti razvojnih aktivnosti programskih rešitev ter beleženje odkritih napak (JUnit, FitNesse, Selenium)
  • testiranje, dokumentiranje in vzdrževanje programske kode
  • logično, analitično razmišljanje, strukturirano in ciljno usmerjen pristop, odličen na področju reševanja zahtevnih nalog
  • pozitiven, proaktiven in strasten odnos do dela in ekipe
  • redno viharjenje možganov s sodelavci in sprejemanje težkih tehničnih odločitev
  • sodelovanje z naročniki aktivnosti, usklajevanje zahtev

Bonus:

  • izkušnje iz področja energetike (upravljanje z energijo, trg prožnosti, e-mobilnost, oskrba in dobava energentov idr.)
  • poznavanje PLC, HMI/SCADA, MES sistemov
  • poznavanje programskih rešitev proizvajalca PTC (KepwareEX client)
  • poznavanje protokolov ICCP  ali IEC 60870-6/TASE.2, DLMS/COSEM 62056-21, IEC 60870-5-101, IEC 60870-5-104
  • poznavanje protokolov Modbus, LoRaWAN, NB-IoT
  • ceniš in prakticiraš funkcijsko programiranje
  • zaželeno poznavanje na področju procesiranja podatkov (Apache Kafka)
  • poznavanje Ansible AWX (podpora pri izdelavi avtomatskih verzij)
  • poznavanje Nagios, SolarWinds ali podobnih rešitev za spremljanje delovanja informacijskih sistemov in programskih rešitev

Kaj ponujamo:

  • možnost pridobitve širokega znanja iz področja energetike (električna energija, zemeljski plin, toplota, tehnični plini, voda in drugi energenti) in oskrbe ter dobave energentov
  • možnost pridobitve širokega znanja iz področja upravljanja z energijo, trga prožnosti, e-mobilnosti, virtualnih elektrarn, idr.
  • ustvarjalno okolje, svoboda razmišljanja in raziskovanja ter napredovanje novih idej in misli
  • odlične sodelavce in odnose v ekipi ter urejeno delovno okolje
  • redna tedenska izobraževanja in predavanja znotraj ekipe (vsak petek)
  • delo s slovenskimi in mednarodnimi strankami (Petrol, SIJ, Istrabenz plini, Eles, SŽ, Plinovodi, Adriaplin, Plinarna Maribor, Knorr Bremse, EnergieEffizienz, Microelettrica, Končar KET…)
  • transparentno vodenje podjetja, kjer lahko vsak pripomore k odločitvam in naši nadaljnji skupni poti

Kontakt: Pošlji CV na jobs@solvera-lynx.com ali se oglasi v naših prostorih v Stegnah (2. nadstropje, Stegne 23a, 1000 Ljubljana).